Helista: (+372) 5661 7974

Google blacklist – kui see juhtub SINUGA

Oled harjunud nägema oma kodulehe viiteid  Google otsingutulemustes vähemalt esimese kümne lehe hulgas ja Google Analytics näitab, et nende  kaudu tuleb kodulehele regulaarselt külastusi ja arvestaval hulgal päringuid/oste? Kui ei ole, siis võta meiega kohe ühendust – parandame selle vea ära. Need, kes on sellise olukorraga harjunud, kujutlege enda avastust, et kõik see on üleöö kadunud. Järsku Sa ei leia Googlest oma kodulehe kohta enam üldse infot, külastused kukuvad järsult ja päritakse/ostetakse ehmatavalt vähem.

Saa tuttavaks Google blacklistinguga ehk blokeeringuga, kallis huviline. Sellises olukorras avastavad ettevõtjad ennast rohkem, kui me seda arvame. Tänases sissekandes vaatame, mida see blokeering täpsemalt endast kujutab ja kuidas sellest eluga välja ujuda.

Alustame algusest. Mis on Google blokeering? Võta teadmiseks, et Google võib mitmetel põhjustel Sinu kodulehe oma süsteemist käsitsi lihtsalt välja juurida nagu umbrohu. Nimelt on Google väljatöötanud veebiarendajate (käitumis)juhised Google’s Webmaster Guidelines. Seal on kirjas päris mitu tegevust, mis kategoriseeritakse keelatud tegevuste alla, näiteks:

* Väldi taustaga samavärvi teksti kirjutamist ja peidetud linkide kasutamist

* Ära dubleeri sisulehti ega kopeeri teksti võõrastelt kodulehtedelt

* Meta andmetesse kirjuta loogiline ja külastajele orienteeritud tekst

* Väldi strateegiliste märksõnade ülemäärast korrutamist

…Ja nii edasi. Google juhised annavad Sulle kindlasti hea ettekujutuse sellest, mis on lubatud ja mis mitte. Hoia oma kodulehe FTP ja sisuhalduse paroolid rangelt saladuses, et keegi sinna salaja varjatuid linke panna ei saaks, mis Google silmis on ebaeetiline tegevus. Vaheta paroole aeg-ajalt.

Kui Sa leiad ennast blokeeritud olukorras ja ei suuda ise probleemi tuvastada, võid julgelt meie poole pöörduda. Kui aga suudad probleemi ise tuvastada, tuleb see esimesel võimalusel kõrvaldada. Seejärel peab Googlest vea eemaldamisest teavitama läbi Webmaster Tools’i. Seal tuleb Sul esmalt kodulehe omanikuks olemist tõestada ja teha Googlele ettepanek parandatud koduleht üle vaadata, et nad saaksid selle korrektsuses veenduda. Loomulikult võtab see päris kaua aega, varuma pead päris mitu nädalat. Kui suutsid vead eemaldada, taastatakse üldjuhul kodulehe endised ja väljateenitud positsioonid.

Google poolt blokeeringu saamine võib Sinu ettevõttele väga suurt kahju tekitada, eriti neil juhtudel, kui tegemist on online-müügipunktidega ehk e-poodidega. Loomulikult on kahjulik see igale ettevõttele, kellel on Google otsingumootoris leitavaid konkurente…

Seega paneme Sulle südamele:  enne, kui lased oma kodulehel optimeerimist teha, veendu, et tegemist on professionaalidega ning, et neil oleks ka oma sõnade tõestusteks ka reaalseid näiteid tuua. 

Kas Sina oled avastanud, et koduleht on Google’st blokeeringu saanud? Mida Sa siis ette võtsid?

 

 

Comments are closed.

Visioon

Olla Eesti kõige rahulolevamate klientide ja töötajatega internetiturundusega tegelev edukas ettevõte.

Missioon

Mitmekesistada internetiturunduse teenuseid ja tõsta konkurentsi.

RS Turundus

Telefon: (+372) ) 5688 4327
Koduleht: www.rsturundus.ee
Email: info@rsturundus.ee